• Masážní křesla pro profesionální použití
 • Luxusní masážní křesla Inada
 • Masážní a relaxační křesla Healer
 • Japonská masážní křesla Sanyo
 • Masážní křesla Interactive Health
 • Masážní křesla Profi do vlhkého prostředí
 • Ostatní masážní křesla a přístroje

 • O nás
 • Pronájem-zapůjčení
 • Služby • Tajemství masáže...

  Masáž... proč?

  Mechanoterapie

  Co Vás zajímá/FAQ

  Co na to lékař?

  Křeslo nebo ruce?

  Shiatsu masáž

  Reflexní masáž

  Lymfatická masáž

  Co Vás zajímá/FAQ

  Jak dlouhá je historie vývoje masážních křesel? Kdo jsou přední výrobci těchto produktů?

  Co Vás zajímá/FAQPrvní masážní křesla se ve světě objevila zhruba v roce 1962 v Japonsku. Byly to velice jednoduché masážní stroje s jedním druhem stimulace svalstva zad, v podstatě jakési jednoduché masážní válce zabudované do křesla. Dnes by nám třeba polohování křesla pomocí páky v podobě jakéhosi volantu připadalo dosti komické. Vývoj šel však nezadržitelně dopředu a samozřejmě i v masážních křeslech se začaly používat moderní technologie a stále více elektroniky. K nám do střední Evropy se masážní křesla začala dovážet v druhé polovině 90. let minulého století. V roce 1998 již byla k dostání křesla motoricky polohovatelná se čtyřmi druhy masáží v opěradle a vibracemi pro nohy. V současnosti se na náš trh dostávají novinky od jednotlivých výrobců v této oblasti s podstatně menším zpožděním než dřív ve srovnání např. s japonským či americkým trhem. Co se týče výrobců asi nikoho nepřekvapí, že přední světoví výrobci jsou z Asie. Kromě několika menších evropských firem či výrobců nábytku se výrobou masážních křesel zabývají zejména velké japonské firmy vyrábějící spotřební elektroniku. Mnoho výrobců rozdílné kvality je rovněž v Číně, ostatně v dnešní době už v Číně vyrábí i renomované japonské firmy. Specialistou a světovým lídrem je firma Family a její křesla Inada.

  Jaké jsou nejnovější trendy a technologické novinky v oblasti masážních křesel?

  Co Vás zajímá/FAQV současnosti se výrobci masážních křesel zaměřují jednak na to, aby masážní mechanismus v opěradle nabízel co největší výběr typů masáže zad, které budou z hlediska pocitů masírované osoby co nejpodobnější ruční masáži, a jednak se snaží vybavit křeslo mechanismy na masáž dalších částí těla. Je zcela běžné, že křeslo masíruje nejen záda, ale i hýžďové a stehenní svalstvo, lýtka a chodidla. Tyto masáže křeslo většinou provádí pomocí speciálních vzduchových polštářů, tzv. airbagů, které působí stejně jako dnes velice oblíbené lymfodrenážní přístroje. Kromě toho výrobci zapracovali také mnoho komfortních funkcí jako např. automatické masážní programy, paměť pro několik uživatelů a synchronizovaná masáž podle hudby. Technologický pokrok se projevil také v případě využití senzorů na detekci akupresurních bodů. Nejnovějším technologickým prvkem jsou ovšem speciální manžety na vzduchovou masáž pro ruce. V podstatě luxusní terapeutické masážní křeslo dnes provádí kompletní masáž celého těla.

  Někteří prodejci uvádí u masážních křesel určité „diagnostické funkce“, jak dalece jsou křesla vlastně v úspěšná v určování zdravotního stavu?

  Každý možná z vlastní zkušenosti ví, že správná diagnóza zdravotního problému je mnohdy velmi složitá věc, která mnohdy vyžaduje návštěvu mnoha lékařů a vyšetření s pomocí speciálních diagnostických přístrojů. Tyto přístroje mnohdy stojí několik miliónů korun, je tedy zřejmé, že řádově levnější masážní křeslo je v určování zdravotního stavu ne úplně stejně úspěšné. Ostatně uvádí to i výrobci v návodech k obsluze, že údaje o stavu svalstva jsou opravdu orientační a mohou bát ovlivněny mnoha vnějšími stimuly a faktory, třeba sledováním televize. Masážní křeslo by mělo být hlavně prostředkem relaxace a regenerace než diagnostickým aparátem.

  Je tedy přehnané mluvit v souvislosti s masážními křesly o diagnostice stavu zad?

  Co Vás zajímá/FAQŠpičková masážní křesla jsou dnes vybavena mnohými pokročilými a užitečnými funkcemi, které řídí složitá elektronika, nesmíme však zapomínat na to, že se stále jedná pouze o stroj, jakýsi masážní automat, který mechanicky působí na tělo uživatele a více či méně může masáž tomuto uživateli přizpůsobit. Dovolují to speciální senzory, které vlastně detekují reakci těla na působení masážních válců a určují tak, jakým typem postavy uživatel disponuje. Podle naprogramovaných schémat pak křeslo zaměří pro daného uživatele masáž na hlavní akupresurní nebo chcete-li shiatsu body na zádech, které jsou rozhodující pro uvolnění ztuhlosti a napětí zádového svalstva. Vzhledem k tomu, že křeslo v žádném případě neodebírá žádné biologické vzorky, nesnímá krevní tlak, EKG, EEG, ani nerentgenuje, nedá se hovořit o určování nějaké diagnózy jakou poskytují moderní lékařské přístroje nebo případně rmanuální či vizuální vyšetření lékaře. Pojem diagnostické funkce je v tomto případě poněkud zavádějící a náš aktuální zdravotní stav kromě našeho ošetřujícího lékaře známe pravděpodobně lépe sami, než křeslo, do kterého si na 2 minuty sedneme. Křeslo v podstatě zaměří masáž na ta místa, kde je obecně nejvhodnější a vzhledem k tomu, že je možné funkce křesla dále nastavovat, každý uživatel sám si upraví masáž momentálně vhodnou pro jeho tělo.

  Jak se vyvíjí náš trh se zdraví prospěšnými výrobky jako jsou třeba masážní křesla?

  Těžko srovnávat dobu před 10 – 15 lety s tou dnešní. Dříve spočívala hlavní marketingová práce v tom, seznámit zákazníka s tím, že takovéto výrobky vůbec existují a jak dalece mohou být vlastně prospěšné. Vytrvalostí a atraktivní obchodní politikou pak nebylo obtížné vybudovat si na trhu významné postavení a dosáhnout nemalých úspěchů. Dnes v době globalizovaného celoevropského trhu a mnohem větší informovanosti spotřebitelů je kladen důraz na vlastnosti konkrétních výrobků a s tím související kvalitu, cenu, garance, služby a výhody, které dodavatel k výrobku poskytuje. Je samozřejmé, že jako v každém oboru se i v tomto dnes setkáváme se stále rostoucí konkurencí a nabídkou výrobků. Důležité ovšem také je, že díky postupné změně životního stylu a myšlení obyvatel přináší dnešní doba stále větší příliv spotřebitelů, kteří pečují o svoje zdraví, investují do svého zdraví a zákonitě projevují mnohem větší zájem o zdraví prospěšné výrobky. V podstatě se na trhu dá hovořit o jakémsi wellness boomu. Masážní křesla jsou rovněž obecně mnohem dostupnější běžným spotřebitelům a sklízí tak u spotřebitelů značné úspěchy.

  Jakou mají masážní křesla životnost? Kdy je potřeba je obměnit?

  Co Vás zajímá/FAQObecně se dá říci, že masážní křesla od většiny výrobců jsou kvalitativně na úrovni, procházejí přísnou výstupní kontrolou a z hlediska zákazníka se jedná o bezúdržbové výrobky. V případě běžného domácího provozu a při běžném šetrném zacházení hlavně s ovládacími prvky by mělo křeslo bezproblémově sloužit min. 10 let. Po této době se doporučuje uvažovat o jeho výměně už z toho důvodu, že díky vývoji nové křeslo bude zase technologicky o kus dál a nabídne vyšší stupeň komfortu a nějakou tu přidanou hodnotu většinou za stejnou cenu, jako křeslo původní, které lze ještě nabídnout protiúčtem. Samozřejmě křesla využívaná masivně v nějakých provozech a podléhající extrémní zátěži 12 a více hodin denně, mohou mít životnost poněkud kratší, ale zkušenosti hovoří o tom, že 85 % problémů je způsobeno nešetrným zacházením ze strany náhodných uživatelů, které lze více či méně eliminovat. Proto se vždy doporučuje v takovýchto provozech zaškolit kvalifikovanou obsluhu křesla. Mechanické či elektronické závady z výroby či únavou materiálu se nevyskytují tak často a díky modulárnímu systému součástek, se dají snadno odstranit, aniž by se muselo křeslo převážet nebo dokonce nahradit novým.


  slovensky: Čo Vás zaujíma/FAQ